poniedziałek, 6 października 2014

Polska rzeczywistość.

Coraz bardziej dochodzę do wniosku, że było trzeba siedzieć na czterech literach w domu, a nie rwać się do pracy. Wiem, wiem, że nie umiałabym tak siedzieć, ale teraz to tylko same problemy.
W ZUS-ie jestem zgłoszona przez dwie firmy i kata z NFZ-u została zablokowana. Młodego prawdopodobnie też, bo był zgłaszany do ubezpieczenia razem ze mną. Firmy mnie nie wyrejestrowały, z czego jedna praktycznie nie istnieje. Właściwymi dokumentami nie dysponuję, bo ich od firm nie otrzymałam i nie mogę się sama wyrejestrować. Zajefajnie.
Próba załatwienia zaliczki alimentacyjnej w MOPS-ie skończyła się załatwianiem 101 dokumentów, z których części i tak nie miałam kompletnych, bo firmy nie wywiązały się z nałożonego na nich obowiązku wydania mi odpowiednich dokumentów w temacie zatrudnienia czy zakończenia umów. Coś było zgłoszone do ZUS-u, ale już nie do US... i takie tam. A ja dokumentów nie mam i wypisywałam tysiące oświadczeń pod groźbą odpowiedzialności karnej, tak jakby to była moja wina. Wszystko złożone z dużym opóźnieniem, a i tak nie wiadomo czy przejdzie, bo... wymagane są dokumenty. Zajefajnie.
Co do pracy... już... prawie... i nic. Jestem zmęczona. Przeglądanie ogłoszeń i wysyłanie aplikacji zaczyna przyprawiać mnie o mdłości. Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie... a może by tak coś samej spróbować... ale mam sporo wątpliwości. Ale jak patrzę na to co się dzieje w sprawie pracy, to być może to jedyne wyjście. Zaczynam myśleć poważnie aby spróbować...
Spółdzielnia mieszkaniowa straciła cierpliwość, chociaż płaciłam ile mogłam...
Młody chory... nie mam nawet ochoty sprawdzać zablokowanej karty NFZ...

5 komentarzy:

 1. Prowadzenie działalności gospodarczej to nie taka prosta sprawa.
  Miałaś już coś ?
  Co chcesz robić ?
  Nie wiem jak mieszkasz,
  ale jeżeli masz 2 pokoje to jeden wynajmnij.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wiem... Umiesz dobrze piec? Może się umów z jakimś osiedlowym sklepikiem na dostarczanie ciast. Albo klej pierogi. Albo wyprowadzaj pieski, z synem na przykład. Wiem, łatwo proponować... Ale skoro firmy takie podłe, to może jednak coś całkiem prywatnie i po cichu, z rączki do rączki?

  OdpowiedzUsuń
 3. Gdybyś chciała coś swojego założyć, to UP pomaga, tylko musisz mieć pomysł co byś chciała robić. Wtedy piszesz (pomogą ci w UP) biznes plan i ubiegasz się o środki z UE, teraz jest to chyba 40000 tys. i mały ZUS płacisz przez chyba 2 lata. Życzę powodzenia

  OdpowiedzUsuń
 4. Wytrzymaj, przetrzymaj to wszystko, Zołzo...
  Nic mądrzejszego nie umiem powiedzieć.
  Ściskam Cię

  OdpowiedzUsuń