piątek, 3 stycznia 2014

Nadzieja.


Podobno
"[...] nadzieja is­tnieje zaw­sze, do os­tatniej chwi­li. Dla­tego właśnie jest nadzieją. Nie możemy jej zo­baczyć, ale ona jest dos­ta­tecznie blis­ko naszych twarzy, byśmy poczu­li po­wiew po­ruszo­nego po­wiet­rza. Jest zaw­sze tuż obok i niekiedy uda­je się nam ją schwy­tać i przyt­rzy­mać na ty­le długo, by wyg­nała z nas piekło."
 J.Carroll

Moja nadzieja gdzieś się zawieruszyła. A może odleciała i poszybowała ku słońcu? Przy mnie jej nie ma. Przynajmniej dzisiaj.
Nowy Rok rozpoczęłam starając się pozytywnie patrzeć w przyszłość, pomimo otaczającej mnie rzeczywistości. I jak nigdy, bo pierwszy raz w życiu spisałam "wytyczne" na rozpoczynający się właśnie rok. Przyznaję, że pisanie sprawiło mi to frajdę i nawet nie spodziewałam się jak łatwo przelałam myśli na papier. Tak jakbym nie ja je układała lecz ktoś mi je dyktował. Jednak spisane pragnienia są ewidentnie moje. Zrobiłam to trochę z ciekawości, a trochę na przekór...

Jednak rzeczywistość, pomimo moich starań ewidentnie odstrasza i przegania wszelkie promyki pojawiającej się nadziei. Qrde, ileż można. Ja swoje, a życie swoje. Tak jakby nie można było tego pogodzić! A rok dopiero co się rozpoczął i w żaden sposób... nie daje mi szansy na przegnanie piekła.

Podobno
"Nadzieja jest rośliną trudną do wyplenienia. Można nie wiem ile odrąbać gałęzi i zniszczyć, a zawsze będzie wypuszczać nowe pędy."
Isadora Duncan

Rok się dopiero rozpoczął i... zakładam, że Duncan ma rację... 


10 komentarzy:

 1. Może warto jak modlitwę,powtarzac te słowa nadziei?Nawet jeśli wieczorem okaże się,że znów nic nie wyszło?Czy na pewno-nic?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdego dnia staram się znaleźć coś dobrego i tego się trzymam czekając na pozytywne zmiany. Każdego dnia ich wyglądam...

   Usuń
 2. Póki jest nadziej, póty jest sens życia!
  Buziaki!

  OdpowiedzUsuń
 3. Tkwiąc w beznadziei się nie żyje, to tylko wegetacja, smutna...To nadzieja jest napędem naszych działań. Każdy dzień może przynieść zmiany, póki ona w nas jest!

  OdpowiedzUsuń
 4. Żeby się z niej wreszcie coś wykluło, bo cierpliwość człowiecza nie jest nieskończona, niestety...

  OdpowiedzUsuń
 5. we wtorek czeka Cię niespodzianka :))

  OdpowiedzUsuń
 6. Masz ją ... masz. Widzę to między wierszami i to cieszy ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Niedobry los MUSI się w końcu odwrócić!

  OdpowiedzUsuń
 8. Bez nadziei nic nie miało by sensu, ona wciąż jest blisko, może nieco uśpiona i czasem trudniej ją zauważyć. Ale kiedy znów zaświeci Twoje słońce to będziesz wiedziała, że właśnie dzięki niej przetrwałaś, że z niej czerpiesz swoją siłę. Najważniejsze to cieszyć się każdą drobnostką jaką dostajemy od życia, to co dajemy wraca do nas z podwójną siłą.
  Bardzo mi się u Ciebie spodobało, czuję dobrą aurę. Pozdrawiam cieplutko :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Pełnych spokoju i radości
  Świąt Wielkanocnych,
  dobrego wypoczynku w rodzinnym gronie
  oraz optymizmu, energii i nadziei na lepszą przyszłość.

  OdpowiedzUsuń